top of page

סדנת ׳14 יום ללא סוכר׳

אני חולת סכרת כ-27 שנה. שנים התמודדתי עם התשוקה לדברי מתיקה ותשוקה לפחמימות.

ערכי הסוכר שלי בדם היו בתקופות מסוימות גבוהים.

יש לי נטייה להשמנה ושנים השתתפתי בקבוצות תמיכה ותוכניות שונות שעסקו בירידה במשקל ואכן ירדתי במשקל, אך עדיין הייתה ונשארה הנטייה לאכול יותר פחמימות וסוכרים, התמכרות שלא יכולתי להשתחרר ממנה.

יום אחד חברה שלי הציעה לי להשתתף בסדנא שנקראת "אתגר ללא סוכר", שני מפגשים ולא לאכול במשך שבועיים סוכר, בהנחיית טובה גת נטורופטית. החלטתי ללכת ולא האמנתי שיעבוד עלי. איני יודעת להסביר אך אני כבר חודש ללא סוכר. המרכיבים להצלחת התוכנית היו: ההנחיה המכילה, המקבלת והמובנת של טובה גת. ההוראות המדויקות, רוח הקבוצה והשיתוף בקשיים ובהצלחות.

למרות שאני אחות והבנתי את ההשלכות של ההתמכרות שלי לסוכר. ההתמכרות הייתה רגשית לחלוטין. בסדנא חדרה ההכרה של הנזק שנגרם לגופי, ההוראות הברורות וכוחה של הקבוצה יצרו את השינוי שחל בתוכי והביא אותי לאכילה ללא סוכר ואכילה מתוך מודעות. לאחר שבועיים לא הפריע לי לראות את העוגיות והלחמים ושאר הפחמימות, הרגשתי הרבה פחות עייפה הנפיחות בבטן חלפה והדבר החשוב ביותר – הרגשתי גאווה וסיפוק מההישג.

נכון! מידי פעם יש נפילה ואני משתלטת על המצב ומפסיקה לאכול סוכרים. האכילה שלי יותר מודעת אני שוקלת בכל מצב מה אוכל וכיצד אשמור על עצמי ולא אוכל מאכלים המכילים סוכר. טובה שוקלת פתיחת סדנא נוספת לאתגר ללא סוכר שימשך על פני ששה מפגשים. אני מחכה בקוצר רוח לסדנא מכיוון שאני מודעת לכך שהאתגר הזה זקוק לחיזוק ולרוח הקבוצה בהנחיית טובה גת.

אני ממליצה בחום לכל מי שרוצה להיפרד מהסוכר בחייו להגיע לסדנא זאת.

ריפוי בדרך הטבע.png.png

בדיוק הייתי אצל הרופאה שלי.. שהתלהבה ואמרה לי "וואי את רזית".. ושאלה "איך עשית זאת?" הופתעתי כי סה"כ יש לי לרדת הרבה ובשבועיים ירדתי 4.5 ק"ג שזה יפה מאוד. היא ביקשה את מספר הטלפון שלך... כדי להצטרף לסדנה...!!

טובה יקרה!

הגעתי לסדנא "אתגר ללא סוכר" בהרגשה חזקה שאני חייבת לעשות שינוי משמעותי ויסודי בהרגלי האכילה שלי כאחת שלא בוחלת בשום צורה גודל, אופן, מרקם  גודל טעם של שוקולד  ואוכלת אותו כל היום וכל יום. עם סוכר מעל מאה... זה פשוט התבקש הגעתי ולא  ידעתי בדיוק מה הולך לקרות, צפיותי היו להפסיק לצרוך סוכר בכמות שכזו ואני חייבת לומר שלא התאכזבתי להיפך אני מאושרת שמחה גאה בתוצאות.

למדתי; אחד הדברים החשובים והמרכזיים להיות מאורגנת  לכל ארוחה וארוחה במשך היום להסתכל על האריזות ולבדוק את הערכים התזונתיים שיש במוצר וגיליתי שבכל מוצר יש סוכר (אפילו במלח) לאכול בצורה מסודרת ארוחות מסודרות ולא לדלג על ארוחה ולהסתכל על הצלחת ולשים לב שיש יותר ירקות פחות פחמימות....

הסדנא היתה לי כקבוצת תמיכה בניהולה וניצוחה של טובלה וזה היה החלק הנפלא בכל העניין צלחתי את השבועיים בצורה מיטבית ואפילו הצלחתי לרדת במשקל תודה תודה  מקווה להחזיק מעמד.... ממליצה בחום לכל מי שרוצה לקחת אחריות על חייו ובריאות חייו.

טובה יקרה,

יצאתי לדרך לפני כשנה בניסיון לשנות את כל מה שצריך לשנות ולא מצאתי את השביל הנכון עבורי. ראיתי פרסום ל"אתגר ללא סוכר" והחלטתי לנסות. ואני רוצה להגיד תודה.

בעזרת הליווי, המקצועיות, הקבוצה ובעיקר האכפתיות שלך אני כבר חודש אוכלת מדויק יותר, נכון יותר ובעיקר מרגישה טוב יותר.

וכמובן גם ירדתי במשקל!!! תודה גדולה ונפגש בסדנא הבאה!!!!

בוקר טוב🌺 אין ספק שהאתגר הזה גרם לי לעצור ולחשוב מה אני מכניסה לגוף שלי, ומה אני קונה בסופר גרם לי להרגיש יותר טוב שלמרות שהיו כמה רגעים שחטאתי גם אז זה היה בקטנה ומהר מאוד חזרתי למוטב... רוצה להודות על הידע ואין ספק שאמשיך בדרך זו הלאה!! תודה רבה🙏💝

בוקר טוב

אני עוד לא הגעתי ל14 יום, רק ביום ראשון אבל כבר פחות 3 קג ומרגישה עירנית יותר מה שבטוח אני אגביל צריכת פירות על בסיס קבוע

ראשית כמי שמכירה סדנאות שמחתי לפגוש סדנה נקייה וישירה באמיתות שלה, ההסברים הידידותיים והמובנים לכל נפרשו בפשטות ובאמת משכנעת אי אפשר היה שלא להירתם וזה נדיר לאור העובדה שחדשות לבקרים אנו נתקלים במסרים שעוברים מתחת לראדאר אבל את תפסת אותי. הידע שלך המאורגן להוראות ישימות לא הותיר מקום לתירוצים. לספיקות. ולכן אף אם התורה בת שנים משנה מי מעביר אותה. אני מודה לך על שנתת לכולנו מקום, שפירקת התנגדויות בחן ובנועם והסברת בגובה עיניים בצניעות ובאהבה.

לטובה תודה רבה על הסדנה המדהימה והמאתגרת. 14 ימים אתגר ללא סוכר. בסדנא למדנו ממך להיות בהתבוננות לגוף ולמה שאנו ניזונים ממנו.

מדהים לגלות שכשיש לנו מודעות, קל יותר להיפטר מהרגלים ישנים כמו שוקולד ופחמימות שמלאים בסוכר. איתך למדנו לדייק מה באמת טוב לגוף שלנו ומה באמת נותן לנו אנרגיה וכוח למדנו גם סדר בארוחות שלנו ועדיפות ובחירה באוכל הנכון שנותן לנו רוגע ושלווה,פחות נפיחות בגוף ואפילו ירידה במשקל. הרגשה של התרוממות רוח ושביעות רצון. פשוט לבחור בחיים הבריאים הוא בהרגשה של התפעלות עצמית וכבר ממתינים  לסדנה נוספת ועוד אתגר חדש  תודה  לך טובה מכל הלב.

bottom of page